“Bahattin” Hiçte Masum Değil

bahattin Bahattin Hiçte Masum Değil

Bahattin Karikatürü

Bahattin” bildiğiniz kadar da masum değil.

Akşamüstü bilgisayar başına oturduğumda facebookta arkadaşımın paylaştığı Bahattin adında bir karakterin sözlerini gördüm. İlk bakışta gülsem de karakterin tipini inceledim yine her zaman olduğu gibi görünüşünden farklı incelemeye başladım.

Acaba neden isim ”Bahattin” diye düşündüm, Çünkü Bahattin İslami bir kavramdır ”Dinin güzelliği” anlamına gelir. TDK ‘da ise Bahattin Bahaddin olarak da kabul edilir.
Oysa isim Bahattin olmasına rağmen sözleri o kadar da seviyeli ve ahlaki değildi.
Her ne kadar sıradan yada komik sözleri olsa da bir o kadarda seviyesiz sözleri de var.

Karakter de ilk ilgimi çeken kulağının üstünde neden sigaranın olduğuydu!
oysa sigara kötü alışkanlık olarak kabul edilmiş bir şey değil miydi ?
Daha sonra fark ettiklerim beni dehşete düşürdü ve sigaranın aslında en basiti olduğunu anladım.

Yine sözlerinde ‘‘Pıçaklarım” sözü, Şiddet içeren ”Bıçaklarım” sözünün en sempatik ve ve tatlı söylenişi olduğunu gördüm. Zira Pıçaklamak olduğunda çok tatlı oluyormuş.
Oysa bu insanların bilincine şiddeti yerleştirmekten başka bir şey değildir.

Şu an bunları okurken ”aman ya bunlarda her şeye bir eleştiri buluyorlar mı?” diyorsunuz .

Lütfen devam edin sizi ikna edeceğime İnanıyorum.

Evet sigara ve pıçaklamaktan sonra asıl ve en önemlisi olan cinsellik yönü de var.

Çünkü bu güne kadar hiç bir karakterde görmediğim bir yüz yapısı burun ve ağız yapısına sahip bir karakter.
Burnu ve ağzı birbiri ile orantılı Affınıza sığınarak belirtiyorum ki Bir erkek cinsel organından farklı bir şey değil zira burnunun altında iki noktalı bir ağız şekli yoktur ve olamaz da.

Efendim bu hayali karakter olabilir diyorsanız evet ama bu kadar tesadüf de olamaz değil mi?

Bununla ise insanların beyinlerine kötü alışkanlık, şiddet ve cinsellik ve bunları toplu halde sempatik bir şekilde komedi adı altında yerleştirmektir.

Hala İnanmadınız mı o zaman yazacaklarımı siz kendiniz sorun ve cevaplarını verin.

bahattin karikatur Bahattin Hiçte Masum Değil

“Bahattin” karikatürlerinden birisi

Mesela Neden bu karakterlerin sayfa yöneticileri Bu kadar profesyonel çalışıyor ve kim oldukları da belli değil ?

Tamam karakteri çizen kişi belli gerçekten bu amaçla mı ya da farkında olmadan mı çizmiş orasını bilemeyiz ama karakteri ortaya çıkaran şahsın daha önce Penguen adlı dergisinde çalışması da bize bunların tesadüf olmadığını gösteriyor.

Normal bir vatandaşın açtığı sosyal medya sayfaları sıradan bir şekilde işlerken Bu tük sayfalar neden bu kadar profesyonel adeta şirket işi gibi işliyor?

Ve yine normal bir vatandaşın açacağı bir sayfa bu kadar orijinal bir karakteri çizmesi dergisini veya sosyal medyada bu kadar ciddi bu kadar resmi davranması sözde hizmet etmesi de zor bir durumdur.

Ama burada gayet sistemli gayet orijinal bir karakter var. Çok resmi adeta profesyonel bir yayıncı gibi hareket ediyorlar.

Buda demek oluyor ki bunu sıradan bir vatandaşın yapmadığı ortadadır.

Bir şey daha dikkatimi çekti bunu yapanlar kendilerini de ön plana çıkartmıyor reklam için de bu sayfaları kullanmıyorlar.

Peki neden bunu karşılıksız bir şekilde yapıyorlar? Milyon beğense takip edilse ne fayda. Üstelik facebook reklamlarından yararlanıp masraf yapıp daha çok kesime ulaşmayı başarıyorlar.

İşte bunu özellikle yapıyorlar ve amaç toplumun bilincine bunları yerleştirmek. Ne yazık ki amaçlarına da ulaşıyorlar öyle ya daha çok muhafazakar kesimin ilgisini çekiyorlar . Ve bir çok kişi bunu özellikle arkadaşlarının duvarında paylaşıyor beğendiklerini, hayran olduklarını sevgi sözcükleriyle belirtiyorlar.

İsmin baattin olmasıda mı tesadüf? Neden Atakan, Erol değil de baattin. ?

Dini kavram olanca daha mı maskara oluyor? daha mı gülünç oluyor?.

Arapça isim veya kavram olsaydı tamam sorun değil derdim Arapça olması dini olması anlamına gelmez çünkü, ama bahattin islami bir kavramdır başta da anlamını yazdığımız gibi.

Bu yazıyı okuyanlar! Lütfen buna karşı çıkmadan önce biraz düşünün ve dikkatlice inceleyin. Yada ”internetten” Bilinç altı veya ”sübliminal” mesajın ne olduğunu ve sonucunun neler olduğu etkilerini inceleyin o zaman daha iyi anlayacaksınız.

Tamam da zaten Tv de Filmler de, dizilerde veya internette bu açık açık yapılıyor!

Siz bunun mu peşine düşmüşsünüz ? de diyebilirsiniz.

Evet bunun peşine düşmüşüm ben, Filmlerde internette açık açık yapılanları herkes görür fark eder ama bu tür karakterlerde olanı herkes fark edemediği için yazıyorum. Başta da belirttiğim gibi bunu fark ettikten sonra yazmayı bir hak olarak bildim de yazdım.

Bu yazı sizin ilginizi çeker yada çekmez , takip etmekten vazgeçer yada geçmezsiniz bu sizin vereceğiniz karardır. Eğer bu yazdıklarımı çürütebilir ve saçma olduğuna kendinizi inandırabilirseniz, bildiğiniz yolda devam edin, sizin yolunuz doğru olandır. Ama bunu yapamıyorsanız lütfen kuru kuruya karşıda çıkmayın.

Not: Olay sadece sigara, ağız burun ve pıçaklamak la ibaret değil. Gerisini yazmaya terbiyem müsade etmiyor.

Her türlü eleştirilerinize ve karşıt görüşlerinize açığım lakin karşı çıktığınız durumu ispatlayarak belirtin.

Hakaret etmeden fikirlerini eleştirilerini ifade etmek erdemli insanların yapabileceği bir durumdur.

Saygılarımla…

Mehmet Nebioğlu

Bir önceki yazımız olan İsrail'in MİT Yalanı başlıklı makalemizde israil hakan fidandanı istemiyor, israilin yalanı ve mit müsteşarı hakan fidan gibi konular hakkında bilgiler verilmektedir.

“Bahattin” Hiçte Masum Değil
4 votes, 4.00 avg. rating (82% score)
Yazar: admin

Sistemi sorgulayan bir bireyim. İnsanlara faydalı olmak adına bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Tek amacım yeni dünya düzeni ve sistemi hakkında insanları aydınlatmak adına yazılar paylaşmaktır.

Yorumlar

 1. Sait says:

  Çok dikkat çekici bir konu olmuş. Emeklerinize sağlık.
  Bu konunun sürekli olarak güncel tutulup son zamanların fenomeni olan bahattin kişiliğinin ne mesaj vermeye çalıştığının sosyal medyada daha fazla ortaya çıkarılması için bu tarz yazıları sık sık sosyal medyada paylaşmanız dileklerimle

 2. muratti says:

  ayrıca bahattinin tipi piramit şeklindedir. ayrıca sigarasındaki sarı izmariti büyütüp bakarsanız herşeyi gören gözü bulabilirsiniz

 3. Abbas Kuvveti says:

  Eksik bilgi yanlış sonuca ulaştırır admin kardeş.

 4. Deruni Sesler says:

  ilginç

 5. Avril Playing says:

  Yeni dünya düzeni ve aydınlatmak ilginç bizimde gözümüz üzerinde

 6. Duygu Bayram says:

  bende baattinin takipçisiyim ve olaya hiç böyle bakmamıştım bir kaç arkadaşla yazınızı paylaştım ve istişare ettik araştırıyoruz sizide bu arada takip ediyor olacagım..

 7. Cemile Thtlı says:

  haklısınız

 8. Ektigini Biçersin Koçak says:

  CINSELLIGI O KADAR CIRKIN BI SEKILDE NEDEN ISLESINLER ,canli sex videolarinin fir dondugu bu dunyada gulunc olma kardesim yaaa,benimde HUSAMETTIN? MAYDONOZ DIYE SAYFALARIM VAR NE YANI

 9. Gördük senin de profilini. Allah tahsilatını affetsin ne diyelim…

 10. Yavuz Kandaz says:

  tek gozu kor olan adama illumunati diyen milletiz =) normal boyle yorumlar =)

 11. Yazı için çok teşekkürler hiç paylaşmadım ama çok gördüm Bahaddin Karakterini yazınızı okuyana kadar anlam verememiştim şimdi bilgilenmiş oldum Size ve Emeğinize saygılar Başarılarınızın devamını dileriz

 12. şimdi hacı omuş :))

 13. korktum bilader :D says:

  bilader illuminati kartlarını okurken mause rabia işaretine kaymış ödüm patladı salona doğru kaçtım yapmayın böyle şeyler kalbim duracaktı son ses açıktı hoparlör :D

 14. bir vatandaş says:

  bence öküz altında hayli buzağı aramışsınız. sadece yaşanan olayları tiye alıyo belliki son karikatürler sizi pek rahatsız etmiş de keşke direk rahatsızlığınızı dile getirseydiniz.

 15. bir diğer vatandaş says:

  1) Mizah aykırılıktan doğar. Uğur Gürsoy da bu karakteri yaratırken olabildiğine “aykırılık” içeren bir karakter yaratmayı amaçlamış olmalı. Bahattin ismini koyması da evet, tesadüf değil. Bu devirde çocuk denecek yaşta birisinin isminin bu kadar eski olması da bir aykırı durum olarak görülebilmiş (dikkatinizi çekerim, diğer karakterinin adı “Fırat”). Bu ismin Arapça olmasının yanı sıra dini bir isim de olmasının bir tesadüf olduğunu düşünüyorum.
  2) Çocuğun kulak arkadasında sigara olması da bu aykırılığın bir parçası olarak tasarlanmıştır. Burada kasıt aranmamalı. Nitekim bu karakter “mahallenin kötü çocuğu” olarak ortaya çıkmıştır. Mahallenin kötü çocuklarını en iyi sigarayla sembolize edersiniz.
  3) Burnunun erkeklik cinsel organına benzemesi. Benzese n’olur? Yazınızda …, … ve cinsellik sempatik bir şekilde sunuluyor demişsiniz. Cinsellik zaten sempatik bir şey olmalıdır, sempatik bir şeymiş gibi sunulunca kötü niyet arayanlardadır sorun. Eğer kasıtlı yapıldıysa (sanmıyorum) iyi yapmışlar. Ben kasıtlı olmadığını düşünüyorum. Mizahçılar genelde cinsel organ çizmeye eğilimlidirler ve bazı şeyleri çizerken model olarak kullanabilirler. Aykırıdır çünkü.
  4) Bıçaklamaya sempati kazandırması. “Kurban bayramı” diye bir geleneği var ülkemizin. Benim büyüdüğüm mahallenin sokağında kesilen koyunları ve 100 metre boyunca yokuş aşağı akan kanlarını görerek büyüdüm. Bu mümin geçinen dayılar (müminliğe laf yok) kahvelerde fakire fukaraya bağışladıkları etleri değil, hayvanları nasıl boğazladıklarını anlatırlar. 7 yıl önce burnu erkek cinsel organına benzemeyen, kabul edelim Bahattin’den de daha yakışıklı Polat Alemdar racon kesmedi kafa kesti, kesmeye devam ediyor. En masumlarından Arka Sokaklar’da Mesut komiser hırsızlara, katillere tecavüzcülere bizim yerimize şiddet uyguluyor da rahatlıyoruz. Bunların üzerine bugün 28 yaşındayım ve hala kimseyi bıçaklamadım. Ama Bahattin “pıçaklarım” diyince film koptu bende, bugün akşam sokaktan bi kedi bulduk evde ailecek kestik, yarın daha büyük kedi, öbür gün dışarı açılacaz du bakalım.
  5) Hadi diyelim ki hepsi kasıtlıdır. O zaman Türkiye’nin muhafazakar insanlarını sigaraya, cinselliğe ve bıçağa alıştırmak kimin ne politikasına hizmet eder? Kime ne kazandırır?
  6) Bahattin bence bir profesyonel örgütün kullandığı bir karakter değil. Azıcık fotoşop veya paint kullanan herkes beyaz baloncuğun içindeki cümleyi silip kendi söylemek istediği şeyleri Bahattin’e söyletiyor. Olay Uğur Gürsoy’dan çoktan çıktı. Ne kadar profesyonel bir örgütmüş ki bu, Bahattin bir gün öğretmenlerin hakkını savunuyor, bir gün hükümete giydiriyor, bir gün Fenerbahçe’ye laf sokuyor bir gün fıkra anlatıyor.
  7) Sayın Nebioğlu’nun bu yazısını okuyunca aydınlandığını düşünen arkadaşlar. Dolmuşa binin, ancak dolduruşa gelmeyin. Bugün mevcut TBMM başkanımız Sayın Cemil Çiçek’ten aldım bu sözü.

  Saygılarımla.

 16. altan says:

  çok haklısınız en kötüsüde şu bıçaklama olayını herkes kullanıyor oldu .

 17. Ayse Yldrm says:

  farkindaliklarimizin ne kadar az oldugunu fark ettim.kendi adima söyleyim bunu..isminin neden bahattin oldugunu düsündüm fakat arastirsamda ismin anlamini bulsamda bu sizin yazdiklarinizi düsünebilecek kadar bilgili olmadigimi fark ettim.cok hakli ve dogru bir teshis bu arastirmaniz.islami kesimdeki koca koca insanlar bir embesi zekasina sahip olduklarindan(: elbette hepsi degildir) fark etmeden etkilenip ayiliklarina bir ayilik daha ekliyorlar.(zaten amacta bu belliki) vee geliyim diger kesime..cocuklarimiz ,,,bunu fark etmeyen biz ebeveynler cocuklarimiza komik diye gösterip gülüyoruz paylasiyoruz o cocugun bu tük cizimler ve yazilarla (süslü) karsilasmasi ne kadarda vahimmis meger.,,ben sigaranin anilmasina bile karsiyken(kulak asinaligindan dogacak bir normalmis bilinci) bunlari nasil cocuklara göstere biliriz..daha yazacak cok seyler bulurum fakat iletmek istediklerimi yazdim ve ifade edebildigimi umuyorum.saglicakla kalin..

 18. Ayse Yldrm says:

  orada yaptigim yorumun kendi sayfamdada görünüyor..

Konu ile ilgili Yorumunu Yaz

*