Atatürk mason muydu ?

 

Atatürk mason muydu ? Sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Umarım insanlarımız önyargılarından kurtulup gerçeği öğrenmeye çabalar ve ezberlerini bozarlar.

Bir önceki yazımız olan Rothschildler Dünya'ya Nasıl Hükmetti ? başlıklı makalemizde büyük israil projesi, Rothschildler ve rothschildler ailesi gibi konular hakkında bilgiler verilmektedir.

Atatürk mason muydu ?
2 votes, 3.00 avg. rating (70% score)
Yazar: admin

Sistemi sorgulayan bir bireyim. İnsanlara faydalı olmak adına bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Tek amacım yeni dünya düzeni ve sistemi hakkında insanları aydınlatmak adına yazılar paylaşmaktır.

Yorumlar

 1. mehmet says:

  evet atatürk bir masonmu değilmi bunu bilemeyiz fakat latin alfabesini getirerek çok büyük bir hata yapmıştır harf inkılabındaki benzerlik avrupalılara bugünkü türkiyenin kapılarını açmıştır latin alfabesinin kullanımı o dönemde bu alfabeyi kullanan ve türkiyede yaşayan yabancıları kurumların başına getirmiştir ve bügüne kadar ıinsanlarımızı tatlı bir şekilde uyutmayı başarmışlardır ayrıca ülkenin topraklarının savaş ile ele geçirilmesine gerek yok savaş verip beyinleri ele geçirmek yeterlidir muhtemelen ülkeyi yöneten beyinlerdir

  • Serkan says:

   Mehmet Kardeşim bu söylediğini ilk başta bende garipsemiştim, hatta şüpheye bile düşmüştüm. Lâkin bildiklerin bu şekilde değil, yaptığım derin araştırmalar sonucunda paşamızın o zaman alfabeyi değiştirmeye mecbur kaldığını anladım çünkü ingilizler alfabe değişmeden en az 100 yıl önce arap alfabesini yutup, içmişler. Şimdidin büyük silahı görsel medya ise ozamanın en büyük silahı yazılı medyaydı. Her türlü yazılı metinde değişiklik yapabiliyorlarmış ve yapmışlarda daha önce örnekleride var unutma tarih bunu yazar arabistanlı lawrence gibi. Paşa mantıklı düşünmüş elbette bu bize biraz zaman kazandırmış toparlanabilmemiz için fakat seninde gördüğün gibi dış ittifaklar ülkemizi hiç boş bırakmamış sağ-sol, alevi-sünni vb. durumlarla günümüze kadar gelmeyi başarmışlar. Ayrıca bir insanın içki içmesi, başının açık olması, günah işlemesi vatanını sevmiyor anlamınıda gelmez kardeşim bu o insanın yani kulun Allah ile arasında olan durumdur. Sen haşa cehennemlik dersin ama orasını ne sen bilirsin nede ben bilirim bir bakmışsın gece gündüz içki içen zevki sefa yapan bir adam rabbin adının yazılı olduğu bir kağıt parçasını yerden alır kaldırır allah katında en büyük mertebeye ulaşır. Sözlerimi bitirirken Nebiler nebisinin bir hadisini paylaşmak isterim. ” Kişinin namazı, ibadeti sakın sizi aldatmasın siz onun dirhem ve dinarla olan münasebetine bakın ” yani Başbuğ atamız isteseydi o yoklukta, o sefillikte şerefli Türk ordusuna komutanlık etmek, vatanı müdafa etmek yerine o mason dediğin adamlarla Amerikalılarla, İngilizlerle aynı senin taptığın erdoğan gibi oturup yemekler yer ülke topraklarını karış karış parselletip satardı. Tarih bilmiyorsan oku öğren ama kendin öğren başkalarının ağzından yazılan tarihi öğrenme. Saygılarımla

 2. mehmet says:

  bir kere erbakan ellerini kalbinin üzerine koyarak selam veriyor erdoğanda öyle fakat mustafa kemal(atatü… demek istemiyorum çünkü türklerin atası olum olmadığı belli değil çünkü soyu belli değil ayrıca erdoğana devlet hainleri diyenlerin kendisi haindir mhp ve chp devlet kurdudur bizi yutmaktan başka amaçları yoktur.

  • erol tumer says:

   Vay efendim elini kalbine koyuyormuş elini neresine koyorsa koysun ne bilim kalbinde ne var sen kalplerimi okuyorsun Bak kardeşim isterse beş vakit kabede yatıp kalksın alevilerde elini kalbine koyuyor belki başka dinlerdede vardır araştırmak gerek Bu senin anlayışın körü körüne İNEĞE tapmak tan başka birşey değil Elini şuraya koyuyor diye o insanin peşin den koşmam Bu millet ben (müslümanım ) deyip nice cevizler nice canlar yakmıştır

 3. mehmet says:

  malesef kurtuluş savaşını atatür… başlatmamıştır ilk defa kurtuluş savaşını bediüzzaman başlatmıştır atatür… bunu kendine mal etmiştir bunun üstünü daha bir sürü şeyin üstünü kapattılar allah için atatür… hiç bir şey yapmamıştır.

 4. murat güren says:

  işte burda yanılıyorsunuz. recep tayyip erdoğan’ı öven. atatürk ü kötüleyen bir yazıyı dikkate almam. recep tayyip erdoğan ameraki’ya dolayısı ile israil’e hizmet eden bir kişidir. atatürk geleceği gören üstün bir dahidir. emperyalizm ve israil ile mücadele eden ilk devlet adamıdır.

 5. Erol Lore says:

  ATATÜRKÜN annesi ve babası türk soyundan olup dini islamdır1881 de selanik ve ondan ötesi avrupanın birçok kısmı osmanlının egemenliğindeydi ATATÜRKÜ DEDİĞİ GİBİ GEÇMİŞİNİ BİLMEYENLER yıkılmaya mahküm dur TRABZON RUM İMPARATORLUĞU denilen ve bilinen bir millet vardır ( PONTUSLULAR) diye de bilinirler sorun bakalım peşinden koştuğunuz kişiler gerçekten müslümanmı anası babası türkmü ve şayan kimlere hizmet etmekteler bire zındık akıllılar

 6. Akşit Özkaya says:

  TÜRK HALKINI YIKILAN DİN-TARIM DEVLETİ OSMANLI HANEDANINDAN ALIP ÇAĞDAŞ TÜRK CUMHURİYETİNE DÖNÜŞTÜREN KİŞİ "TÜRK'ÜN ATASI" ATATÜRK ADINI FAZLASIYLA HAK ETMİŞ DEMEKTİR.ATATÜRKÜ KARALAYAN TÜRK DE MÜSLÜMAN DA DEĞİLDİR……SON HÜKÜM

 7. abim o duruş daha illumunatti portakalın kabuğundaki vitamin değil iken vardı ve sahibi kimdi sizce Bilge Kağan
  Sonra Atatürk değil miydi uyuşturucu üretimini durduran, Atatürk değil miydi mason localarını kapattıran, Atatürk değil miydi müdürü iki öğrencisini hristiyan yaptı diye Robert kolejini kapattıran, lütfen Atatürk hakkında ileri geri konuşmayınız, Bu ülkede sadece iki devlet adamı öldükten sonra varlığını devlete bırakmışıtr.
  1.si Atatürk
  2.si Bülent Ecevit
  Atatürk'ün mason olduğu söylentisi de 80lerde yapılan devlet(ordu) eliyle yapılan kemalizm propagandaları da Atatürk'ü yanlış göstermiştir. Ben Atatürk denince ne sağa ne sola bakarım Atatürk bu güne kadar Türkiye'ye en çok yararı dokunan adamdır. Elbet herkes gibi yanlışları olmuş olabilir ama 1 çürük elma yüzünden tonlarca elma da harap edilmez öyle değil mi?

 8. Gercek YASAM says:

  Bakin VEDAT SAĞLAM in SON DİRENİSCİ adli kitabini okuyunuz. Mason orgutlerinin köklü ve oldukca uzun bir tarihi vardir. Kitap Abdulhamit i, Osmanlinin nasil yikildigini ve Mason orgutlerinin Osmanliyi nasik etki altina aldigini anlatir. M.Kemal o orgutun uyesidir ve adam bize benliginizi koruyun diye ogutler verdi ama Avrupada ki sapka kanunu bize de uygulatti uygulamayan imam Abbas Hocayi da idam ettirdi. Simdi size soruyorum nerde modernlik,cagdaslik,ozgunluk,Turkluk nerdeee soruyorum M.Kemal oyunlar uzerine kurulan bir Turkiye Cumhuriyeti kurdu…….

 9. bülent berke says:

  bu siteyi ilk başta gerçekten doğru bilgiler veren bir kişi tarafından hazırlandı sandım ama daha yüzüklerin efendisi filmi deşifre yazını okuyunca bile bu fikrim tamamen silindi kafamdan saçma cacık şeyler uydurmuşsun… hele şimdi kanaat getirdimki sen olayları kişileri ve gördüklerini tamamen siyasi fikrine göre yorumlayan bir ampul beyinlisin… sana değilde bu yazdıklarına kanıpda inanan cahillere acıyorum… sana bir tavsiye…. DÜŞMANINI DAHA İYİ ARAŞTIR BELKİDE ONA HİZMET EDİYORSUNDUR…..

 10. Abdullah Topcu says:

  herkese merhaba öncelikle dedikleriniz doğru dış görünüş ile bir şey demek yanlış olur ancak büyük mason locasının wikipediasında ''atatürk masondur'' yazmakta peki bu doğrumu yanlışmı, benden başka bilen varsa yardımlaşalım lütfen saygılarımla Abdullah.

  • admin says:

   Abdullah kardeş, “Free masons” listesinde Atatürk’ün ismi geçmektedir evet. Fakat wikipediaya bilgi ekleyenlerin bizler gibi insanlar olduğunu unutmamak lazım. O listede olmasının nedeni Selanik’teki mason locasına yapılan kayıttan ötürü diye biliyorum. Fakat Atatürk Selanik’te henüz çok gençti. Kim 17li yaşlarda birini mason locasına alır ki?
   Ben mason değildir demiyorum. Ama belge olması lazım. Belge yok.

   • ona kalırsa illuminatinin bile kesin bir kanıtı yok :) ama yinede tavsiyeleriniz için sağolun sitenizi takip etmekteyim tşk.

    • admin says:

     Abdullah kardeş “illuminati” genel anlamda kullanılan bir isimdir. İnsanları kendi amaçları uğruna çeşitli yöntemlerle etkilen örgüt, olarak nitelendirilir. İnanmak yada inanmamak ile alakalı bir durum.

     • gerçekten doğru konuşuyorsunuz 2 yıldır bu işlerle yakından ilgileniyorum ve daha çok bilgi için hep araştırıyorum ve sitenizide beğendim admin kardeş :)

Konu ile ilgili Yorumunu Yaz

*