2022 de İsrail Yok !

İsrail 2022de Yok 920x460 2022 de İsrail Yok !Toplamda 16 istihbarat örgütünün birleşmesiyle oluşan ABD İstihbarat Topluluğu tarafından bu yılın başında “İsrail Sonrası Ortadoğu’ya Hazırlık” başlıklı bir rapor hazırlandığı ortaya çıktı. İstihbarat’a göre 2022 de israil yok. Ekim aylarında gündeme gelen bu raporun neler içerdiğini anlatacağız. Bu raporun İsrail’i epey bir kızdırdığına eminim. Tabi bu durum sadece bir rapor olmak ile kalmıyor. Her şakanın altında bir gerçek olacağı gibi bu raporun altında da bazı gerçekler yatıyor olabilir. Şu da bilinmeli ki bu rapor özellikle dışarıya sızdırılışmış olabilir. Her türlü ihtitmali düşünmek lazım. İstihbarat raporunda “Filistin’in yükselişe geçeceği” belirtiliyor. Ortadoğu da dengelerin değişeceğinden de bahseden ABD İStihbarat Topluluğu tarafından hazırlanan rapor “İslami Uyanışa” değiniyor… Peki bu nasıl olacak ?

Rapor İsrail’in fişinin çekilmesini öneriyor. Baret, İstihbarat Topluluğu raporunun, Çin’in yükselişi koşullarında, “ABD’nin artık İsrail’i desteklemeyi sürdürecek askeri ve ekonomik kaynakları olamayacağı” sonucuna vardığını aktarıyor.

Baret’e göre, rapor, “ABD’nin kendi ulusal çıkarlarının peşinden gitmesini ve İsrail’in fişini çekmesini” öneriyor.

The New York Post tarafından “harfi harfine” alıntılanan Kissinger’in “10 yıl içinde artık İsrail olmayacak” (Bkz.) sözü kat’i ve şartsız. Kissinger, İsrail’in tehlikede olduğunu, fazladan trilyonlarca dolar verip düşmanlarını ordumuzla ezersek kurtulabileceğini söylemiyor. Netenyahu’nun eski dostu Mitt Romney’i seçersek, İsrail’in bir şekilde kurtulabileceğini de anlatmıyor. İran’ı bombalarsak, İsrail var olmaya devam edebilir de demiyor. Bir çıkış yolu önermiyor. Basitçe bir gerçeği belirtiyor: 2022’de, İsrail artık olmayacak.

Aynı şekilde yani İsrail’le çalışan ya da en azından İsrail’e müsamaha gösteren diktatörlerin devrilmesi şimdilerde tüm bölge boyunca hız kazanıyor. Sonuç daha demokratik, daha İslami ve İsrail’e çok daha az dost hükümetler olacak. ABD istihbarat kurumları raporu, bu gerçekler ışığında ABD hükümetinin basitçe bir milyardan fazla komşusunun isteklerine karşı İsrail’i desteklemeye devam etmek için askeri ve mali kaynaklarının olmadığını söylüyor.

57 İslam ülkesiyle ilişkileri normalleştirmek için rapor, ABD’nin kendi ulusal çıkarlarını izlemesini ve İsrail’in fişini çekmesini söylüyor. İlginç şekilde ne Henry Kissinger ne de ABD İstihbarat Raporu’nun yazarları İsrail’in yıkımına yas tutacaklarına dair bir işaret vermiyor.

Burada şunu düşünmek lazım ABD rapora göre gerçekten İsrail ile ilişkilerini azaltabilir mi yada sonlandırabilir mi? Bence bu mümkün değil. Yeni dünya düzeni ve sistemi kurulmasında önemli rol oynayan İsrail hükümetini ABD müslüman ülkeler için harcamaz diye düşünüyorum. Neler olacağnını bekleyip göreceğiz…

Bir önceki yazımız olan Yeniden Başkan Obama! başlıklı makalemizde abd başkanı obama, başkan obama ve obama başkan gibi konular hakkında bilgiler verilmektedir.

2022 de İsrail Yok !
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yazar: admin

Sistemi sorgulayan bir bireyim. İnsanlara faydalı olmak adına bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Tek amacım yeni dünya düzeni ve sistemi hakkında insanları aydınlatmak adına yazılar paylaşmaktır.

Yorumlar

  1. Mu Ce says:

    korkma admin

    • admin says:

      Niye korkalım efendim :) Allah’tan başka kimseden korkmayız çok şükür. Biz gelecek neslimiz için endişeleniyoruz sadece o kadar.

Konu ile ilgili Yorumunu Yaz

*